Przedłużenie terminu składania przez rolników wniosków o oszacowanie szkód
Szanowni Państwo,
W związku z wystąpieniem na terenie województwa małopolskiego przymrozków wiosennych, które spowodowały znaczne szkody, w szczególności w uprawach sadowniczych, przypominam, iż warunkiem koniecznym do oszacowania szkód przez Komisję powołaną przez Wojewodę, jest złożenie wniosku o oszacowanie szkód do urzędu gminy (miasta), właściwego ze względu na położenie gruntów, na których wystąpiły szkody. Druki wniosków Są dostępne na stronie internetowej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie w zakładce ,,Rolnictwo" https://muw.pl/default.aspx?page=rolnictwo oraz w Biuletynie Informacji Publicznej MUW w Krakowie w menu przedmiotowym w zakładce "Rolnictwo"
https://bip.malopolska.pl/muw,a,945869,szacowanie-szkod-w-gospodarstwach-rolnych-i-dzialach-specjalnych-produkcji-rolnej-znajdujacych-sie-n.html.
Do wniosku o oszacowanie szkód należy dołączyć kopię wniosku składanego do ARiMR o płatności obszarowe w ramach wsparcia bezpośredniego.
Z uwagi na przedłużenie przez ARiMR terminu składania wniosków o płatności obszarowe do końca maja br. informuję, iż termin na składanie wniosków o oszacowanie szkód spowodowanych przymrozkami wiosennymi wydłużony zostaje do 15 dni od dnia wystąpienia przymrozku.
Jednocześnie zachowany zostaje 20 dniowy termin składania przez gminy do tut. Urzędu zbiorczych wniosków o oszacowanie szkód przez Komisję, licząc od dnia wystąpienia przymrozku (wg zat. nr II).
Z poważaniem
Wojewoda Małopolski
Krzysztof Jan Klęczar

