Logo Gminy Przeciszów

Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Piotrowicach wraz z urządzeniami OZE.

Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Piotrowicach wraz z urządzeniami OZE.

Stopka EU

Projekt FEMP.08.11-IZ.00-0077/25 realizowany jest w ramach Funduszy Europejskich dla Małopolski 2021-2027, Priorytet 8 Fundusze europejskie dla sprawiedliwej transformacji Małopolski Zachodniej, Działanie 08.11 Transformacja energetyczna, typ projektu C.
Kompleksowe inwestycje w renowację i dekarbonizację budynków z uwzględnieniem priorytetowego traktowania projektów uwzględniających zasady Nowego Europejskiego Bauhausu.

Opis projektu:
Projekt polega na termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej w Piotrowicach, Gmina Przeciszów.
W zakres prac termomodernizacyjnych wchodzi:
- ocieplenie ścian zewnętrznych budynku styropianem wraz z wykonaniem prac towarzyszących,
- ocieplenie dachu/stropodachu budynku wełną mineralną wraz z wykonaniem prac towarzyszących,
- wymiana stolarki: okiennej wraz z parapetami zewnętrznymi o współczynniku oraz stolarki drzwiowej zewnętrznej o współczynniku U nie większym niż 0,9 [w/(m2*K]
- montaż instalacji i zestawu paneli fotowoltaicznych na dachu budynku,
- wymiana oświetlenia na efektywniejsze typu LED,
- modernizacja instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej oraz wymiana źródła ciepła.

Planowane jest dostosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami poprzez:
- zakup czytnika dla osób słabo widzących,
- wzmacniacz dźwięku dla osób słabo słyszących.

Cel projektu:
Głównym celem projektu jest redukcja emisji zanieczyszczeń oraz poprawa efektywności energetycznej budynku szkoły podstawowej, poprzez modernizację energetyczną budynku.
Jednocześnie przedsięwzięcie przyczyni się do ograniczenia emisji CO2 i pozwoli na zastąpienie dotychczasowych przestarzałych systemów grzewczych nowoczesnymi i ekologicznymi instalacjami.

Efekty:
Efektem realizacji projektu będzie nie tylko poprawa komfortu użytkowania budynku, ale także redukcja kosztów związanych z energią cieplną i elektryczną oraz znaczna redukcja
emisji CO₂ co wpisuje się w cele zrównoważonego rozwoju oraz polityki ekologicznej Gminy.

W projekcie zostaną osiągnięte następujące efekty:
- zamontowanie instalacji fotowoltaicznej,
- zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych,
- zmniejszenie zużycia energii pierwotnej,
- zwiększenie wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł OZE,
- zaoszczędzenie energii elektrycznej,
- zaoszczędzenie energii cieplnej.

Odbiorcy projektu:
Odbiorcami projektu bezpośrednio będą mieszkańcy sołectwa Piotrowice a także całej gminy
Przeciszów oraz powiatu oświęcimskiego, ale także całego województwa małopolskiego i
śląskiego. Z realizacji przedsięwzięcia skorzystają również dzieci uczęszczające do szkoły.

Beneficjent: Gmina Przeciszów
Całkowity koszt projektu: 3 277 660,40 zł
Dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej: 2 681 461,34 zł
Dofinansowanie ze środków Budżetu Państwa: 315 466,04 zł

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności