Logo Gminy Przeciszów

Zmiany w regulaminie utrzymania czystości i porządku

Szanowni mieszkańcy!

 

W związku z podjęciem uchwały nr XXXIV/247/22 Rady Gminy Przeciszów z dnia 27 września 2022r. w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Przeciszów wprowadzono zmiany od 01.01.2023r. Najistotniejsze informacje dotyczące zmian:

 

  • odpady zmieszane – będą odbierane co trzy tygodnie sprzed posesji z budynków jednorodzinnych oraz raz na tydzień z budynków wielorodzinnych.

     

  • odpady segregowane (papier, szkło, metal, tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe) – będą odbierane sprzed posesji raz w miesiącu

     

  •  odpadów ulegających biodegradacji (w tym odpady zielone) – mieszkańcy będą mogli oddawać w pojemnikach lub kontenerach zakupionych we własnym zakresie raz w miesiącu, sprzed posesji w okresie od kwietnia do października z budynków jednorodzinnych i raz w tygodniu z budynków wielorodzinnych

     

  • odpady wielkogabarytowe – odbierane będą sprzed posesji w 2023r. Informacja o terminie odbioru będzie podana w Harmonogramie odbioru odpadów.

     

  • zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte opony, odzież i tekstylia oraz odpady problematyczne i niebezpieczne – odbierane będą w stacjonarnym Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zlokalizowanym w Oświęcimiu, przy ul. Bema 12A

     

  • odpady budowlane i rozbiórkowe – odbierane będą w Przeciszowie ul. Sosnowa (teren przepompowni) lub Piotrowice ul. Andrychowska (teren zaplecza wodociągów).

     

Szczegółowe informacje są zawarte w pełnym regulaminie znajdującym się na stronie BIP Urzędu Gminy Przeciszów.

 



powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności