Logo Gminy Przeciszów

NOWY OBOWIĄZEK DLA WŁAŚCICIELI I ZARZĄDCÓW BUDYNKÓW

Od 1 lipca 2021r. wprowadzony zostaje obowiązek składania deklaracji do CENTRALNEJ EWIDENCJI EMISYJNOŚCI BUDYNKÓW.

Obowiązek złożenia deklaracji do CEEB wynika z ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków i nie jest to obowiązek jednorazowy. Zgodnie z przepisami, obowiązek ten nadal z nami pozostaje:

 

·         dla nowych źródeł ciepła – 14 dni od uruchomienia,

·         dla źródeł ciepła wymienianych na nowe - 14 dni od uruchomienia,

·         dla wszystkich zapominalskich – natychmiastowe złożenie deklaracji.

 

Deklaracja ta dotyczy źródeł ciepła oraz spalania paliw w budynkach mieszkalnych oraz niemieszkalnych.

Deklarację można złożyć w formie elektronicznej, przez Internet, co jest najszybszym i najwygodniejszym sposobem oraz w formie papierowej – wypełniony dokument będzie można złożyć osobiście w Urzędzie Gminy bądź wysłać listem.
Więcej informacji znajdą Państwo na stronie:

https://zone.gunb.gov.pl/

bądź na poniższym w krótkim filmiku

W razie pytań, można kontaktować się z pracownikiem Urzędu, pod numerem 338413294/w.41.

 

 

Ulotka - 1F1

 

Formularz A - budynki i lokale mieszkalne

 

Formularz A - budynki i lokale mieszkalne - przykład wypełnionej deklaracji

 

Formularz B - budynki i lokale niemieszkalne

 

Formularz B - budynki i lokale niemieszkalne - przykład wypełnionej deklaracji

 

CEEB dla Właścicieli i Zarządców

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności